ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه

از بین انواع ترجمه های موجود در دارالترجمه ها ترجمه رسمی علاوه بر اهمیت ویژه، کاربرد بسیار فراوانی نیز دارد، زیرا برخلاف ترجمه های غیر رسمی یا ترجمه تخصصی ، ترجمه رسمی باید توسط یک مترجم رسمی مورد تایید قوه قضاییه انجام شود و مهر و امضای مخصوص وی را داشته باشد. ترجمه رسمی اسناد و مدارک معمولا برای دریافت انواع ویزا، مهاجرت، ادامه تحصیل و همکاری های تجاری با سایر کشورها نیاز می شود. در چنین شرایطی سفارت و سازمان کشور مربوطه لیستی از مدارک درخواستی را ارائه میکند که باید به زبان مشخص شده آنها (معمولا زبان رسمی کشور) به صورت رسمی ترجمه شود. در برخی شرایط سفارت خانه ها علاوه بر ترجمه رسمی مدارک ، می خواهند که آنها را به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه ایران برسانید که در این صورت ترجمه رسمی به ترتیب ذکر شده (ابتدا وزارت دادگستری و پس از آن وزارت امور خارجه) باید توسط وزارت خانه ها تایید شود.


گواهی عدم سوء پیشینه

همان ‌گونه که از عنوان سوء پیشینه پیداست، درصورتی که فردی در جامعه مرتکب جرمی شود، برای او سوء پیشینه قانونی ثبت می شود؛ منظور از سوءپیشینه سابقه ای است که ثابت کند فرد در گذشته عملی انجام داده که از نظر قانون جرم شناخته شده و برای آن مجازاتی تعیین شود. گواهی عدم سوء پیشینه ، گواهی است که هر فردی میتواند از مراجع قانونی کشورش درخواست کند که در ایران توسط دفاتر خدمات الکترونیک قضایی یا پلیس + 10 صادر میشود. موضوع زمانی اهمیت پیدا می کند که فرد بخواهد برای استخدام، ادامه تحصیل، ثبت شرکت یا ... این مدرک را به سازمانی ارائه دهد، در این صورت نداشتن سوء پیشینه و سابقه ی کیفری کمک بزرگی در روند کاری وی خواهد داشت. برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه افراد می بایست به همراه مدارک زیر به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنند.

✓      اصل شناسنامه

✓      اصل کارت ملی

✓      یک قطعه عکس جدید رنگی تمام رخ زمینه سفید بدون عینک (برای خانم ها بدون آرایش)

✓      تکمیل فرم درخواست

✓      آدرس کامل پستی و کد پستی ۱۰ رقمی

✓      معرفی نامه از محل کار (در صورت وجود)

✓      پرداخت هزینه های زیر:

75000 ریال (هفت هزار و پانصد تومان) به حساب بانک ملی به نام نیروی انتظامی

20000 ریال (بیست هزار تومان) به حساب بانک ملی به نام دادگستری استان تهران

(معمولا این مبالغ توسط دستگاه های کارت خوان موجود در دفاتر پلیس + 10 در یافت می شود.)


نکاتی درخصوص دریافت گواهی عدم سوءپیشینه

1- در صورت نیاز به نسخه دوم یا سوم گواهی عدم سوء پیشینه، مبلغ 150،000 ریال مجددا توسط دستگاههای کارت خوان از شما دریافت می شود.

2- واریز مبالغ ذکر شده از طریق اینترنت یا عابربانک به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

3- کسانی که گواهی عدم سوءپیشینه را براي ارائه به سفارت ‌خانه هاي خارج از كشور دارند، باید پاسپورت خود را به عنوان معرفي نامه ارائه نمايند.

4- گواهی عدم سوء پیشینه به هیچ عنوان به صورت اینترنتی صادر نمی شود.

5- صدور گواهی عدم سوءپیشینه فقط در دفاتر تهران، کرج، مشهد، اصفهان، اهواز، ارومیه، یزد، کرمان، قم، رشت و کرمانشاه انجام می شود.

6- مدت زمان صدور گواهی عدم سوءپیشینه معمولا یک تا دو هفته می باشد، اما ممکن است گاهی تا یک ماه نیز طول بکشد.

7- انگشت نگاري براي افراد بالاي 70 سال در اداره سجل كيفري دادسراي تهران انجام میشود.


ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه

برای دریافت ویزای تحصیلی، کاری یا اقامت در برخی از کشورها، در لیست ترجمه رسمی مدارک که باید به سفارت ها ارائه شوند، ترجمه رسمی گواهی عدم سوءپیشینه نیز به چشم می خورد. گواهی عدم سوء پیشینه از زمان صدور تا سه ماه قابل ترجمه رسمی می باشد و پس از گذشت این مدت باید مجددا برای صدور درخواست داده شود. درصورتی که به تایید ترجمه گواهی عدم سوءپیشینه نیاز دارید زمان صدور، ترجمه و دریافت تاییدات را در نظر بگیرید تا مدت زمان اعتبار گواهی شما تمام نشود. معمولا برای ترجمه رسمی اسناد نیاز به یک مدرک پشتیبان (مدارکی که صحت و اصالت مدرک مورد ترجمه را اثبات کند) می باشد که در مورد گواهی عدم سوء پیشینه اینطور نیست و تنها ارائه اصل گواهی برای ترجمه و دریافت تاییدات دادگستری و وزارت خارجه کافی می باشد. هزینه ترجمه رسمی گواهی عدم سوءپیشینه بر اساس تعرفه ترجمه رسمی دریافت میشود که این مبلغ سالیانه توسط اداره مترجمان قوه قضاییه در قالب نرخ نامه ترجمه رسمی منتشر می شود. در این نرخ نامه هزینه ترجمه رسمی بر اساس انواع سند، تعداد و زبان مشخص شده که ترجمه رسمی انگلیسی به دلیل کاربرد فراوان و راحتی، از زبان های خارجی دیگر کمی ارزان تر است.

طراحی سایت و سئو سایت : آوینا پرداز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ بوده و متعلق به شرکت نیلگام می باشد .